Kardiologia Prewencyjna 2016

kardio-interwencyjna

Połowa listopada obfitowała w interesujące wydarzenia w dziedzinie Kardiologii. Jednym z nich była IX edycja konferencji „Kardiologia Prewencyjna – wytyczne, wątpliwości, gorące tematy” zorganizowana przez Sekcję Prewencji i Epidemiologii Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego w dniach 18-19.11.2016 w Krakowie. Komitet Naukowy zadbał o urozmaicony program wydarzenia.

W tym multidyscyplinarnym spotkaniu uczestniczyli nie tylko kardiolodzy, ale także interniści i lekarze rodzinni oraz profesjonaliści z innych dziedzin medycyny i nauk o zdrowiu. Poruszono zagadnienia związane z najnowszymi doniesieniami w dziedzinie profilaktyki, diagnostyki i leczenia.

Zaprezentowane zostały wyniki dużych polskich projektów badawczych. Odbył się także kurs diagnostyki i leczenia uzależnienia od tytoniu oraz warsztaty pt. „Pułapki analizy statystycznej”. Na konferencji nie mogło zabraknąć przedstawicieli naszej Kliniki. Pan prof. Piotr Lipiec, Przewodniczący Sekcji Echokardiografii w sesji plenarnej „Diagnostyka nieinwazyjna w kardiologii” wygłosił wykład na temat: „Przyszłość echokardiografii – czy za 20 lat nadal będziemy używać”. Natomiast dr Karolina Kupczyńska w sesji „Problemy z prewencją sercowo-naczyniową w praktyce klinicznej, czyli co można zrobić by rokowanie było jeszcze lepsze” przybliżyła zagadnienie „Nowych technik i metod obrazowania w kontekście poprawy rokowania u pacjentów z chorobami serca”. Sobotni poranek został urozmaicony III Porannym Biegiem Po Plantach Krakowskich. Atrakcyjny program Konferencji i klimat miasta sprzyjały interesującym obradom.