Konferencja „EKG wczoraj, dziś i jutro”

Dnia 26.11.2022 roku odbyła się XIII Konferencja Naukowa „EKG wczoraj, dziś i jutro” zorganizowana przez Katedrę i I Klinikę Kardiologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi Szpital im. W. Biegańskiego oraz przez Fundację dla Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. W Konferencji wzięło udział prawie 300 uczestników. W czasie pięciu sesji dydaktycznych, można było posłuchać wykładów najlepszych polskich elektrokardiologów.
Przedstawiano zagadnienia dotyczące problemów w interpretacji wyników EKG oraz skupiono się na aktualnych wytycznych związanych z leczeniem chorób układu krążenia. Zaproszeni eksperci pochylili się także nad tematem stymulatorów serca i przybliżyli ich wpływ na zapis EKG. W trakcie ostatniej sesji odbyły się także warsztaty holterowskie.

W przerwach między sesjami można było obejrzeć stoiska przygotowane przez sponsorów wydarzenia. Zarejestrowani uczestnicy konferencji otrzymali certyfikat poświadczający udział i otrzymanie punktów edukacyjnych. Pośród uczestników, którzy przyjechali do nas z całej Polski byli lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni, technicy EKG. Licznie przybyli także studenci naszej Uczelni.