XIX Łódzka Konferencja Kardiologiczna „Nowe wytyczne – nowe metody leczenia”.

Około 1.000 lekarzy kardiologów i internistów z województwa łódzkiego przyjechało w sobotę do Łodzi, by uczestniczyć w XIX Łódzkiej Konferencji Kardiologicznej „Nowe wytyczne – nowe metody leczenia”.

Konferencja organizowana przez Katedrę Kardiologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi odbyła się w Centrum Dydaktycznym Uniwersytetu. Specjaliści dyskutowali m.in. o roli witaminy D oraz leczeniu arytmii i zespołu Eisenmengera.

Konferencji przewodniczył prof. Jarosław Damian Kasprzak, specjalista w echokardiografii, zdobywca nagród naukowych premiera RP oraz ministra zdrowia, profesor nadzwyczajny UM w Łodzi.

Zaś uczestniczyły w niej sławy w dziedzinie kardiologii i internie m.in. prof. Zbigniew Kalarus, prezes elekt Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, prof. Maria Krzemińska-Pakuła, znakomity kardiolog i poprzedni przewodniczący konferencji, prof. Piotr Hoffman, specjalista od wad wrodzonych serca, prof. Krzysztof Jerzy Filipiak z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, w chwili uzyskania tytułu profesora najmłodszy polski profesor kardiologii, prof. Jarosław Drożdż, kierownik Kliniki Kardiologii szpitala im. Sterlinga w Łodzi czy prof. Lech Poloński twórca rejestru tzw. Ostrych Zespołów Wieńcowych w Polsce, czyli jednego z największych na świecie rejestrów chorób kardiologicznych, sposobów ich leczenia i ich skuteczności.

źródło: Dziennik Łódzki

6 5 4 2 1 3

więcej zdjęć na stronie Dziennika Łódzkiego