SPAF Academy – warsztaty w Łodzi. 20.02.2014

W dniu 20 lutego 2014 roku odbyły się w Łodzi warsztaty z cyklu SPAF (STROKE PREVENTION IN ATRIAL FIBRILLATION)  Academy, międzynarodowej inicjatywy firmy Boehringer Ingelheim.

Kierownikiem naukowym, warsztatów był kierownik Katedry i Kliniki Kardiologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, profesor dr hab. n. med. Jarosław D. Kasprzak,, będący zarazem członkiem rady programowej SPAF . Wygłosił on również wykład podsumowujący spotkanie pt.:„Praktyka kliniczna – co warto wiedzieć o stosowaniu nowych doustnych antykoagulantów w 2014 roku?”.

Tematyka spotkania obejmowała prezentację i omówienie 3 przypadków klinicznych związanych z pogorszeniem funkcji nerek, przygotowaniem do zabiegu operacyjnego oraz wtórną profilaktyką niedokrwiennego udaru mózgu u pacjentów ze wskazaniami do leczenia antykoagulantami.  

Szczegółowy program

Już teraz zapraszamy serdecznie na kolejne spotkanie z cyklu warsztatów SPAF ACADEMY, które odbędzie się w Bełchatowie w dniu 19.03.2014 roku a jednym z zaproszonych ekspertów będzie pan dr hab. n. med. Jan Z. Peruga z Katedry i Kliniki Kardiologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi (to trzecie spotkanie, w które zaangażowana była Katedra – odbył się też warsztat w Częstochowie).

Szczegółowy program spotkania w Bełchatowie…
Szczegółowy program spotkania w Warszawie
Szczegółowy program spotkania w Częstochowie…

 

Szczegółowe informacje na temat warsztatów można uzyskać  na stronie www.spaf-academy.com lub u przedstawicieli firmy.